189,99 

Żelazko Tefal Express Steam FV2865

Szukasz prostego, ale silnego urządzenia do prasowania, które spełni swoje podstawowe zadanie? Poznaj żelazko Tefal FV2865 Express Steam. Model ten ma wysokie parametry techniczne, przez co ma duży potencjał na rozprasowanie każdego zagniecenia. Sprzęt nagrzewa się w szybkim tempie dzięki mocy 2400 Watt. Generowana para wynosi 40 lub aż 190 g/min w opcji dodatkowej, wyrzucanej na żądanie, do rozprostowania najbardziej wygniecionych ubrań.

Tefal FV2865 Express Steam

Pamiętaj o tym, aby ustawić właściwą temperaturę stopy, adekwatną do prasowanych tkanin. Nie jesteś pewny jaka będzie odpowiednia? Na pokrętle są podpowiedzi, z których możesz skorzystać. Regulacja jest łatwa i intuicyjna. Dodatkowy wyrzut pary uruchomisz jednym kliknięciem, kciuka, a wiec możesz to robić jednocześnie podczas przesuwania stopy. Podobnie jest ze spryskiwaczem – solidnie zwilży tkaniny i uczyni je bardziej podatnymi na prostowanie. Model Tefal FV2865 Express Steam ma całkiem pojemny zbiornik, bo aż 270 ml. To około 1,5 szklanki wody, co powinno wystarczyć na wyprasowanie co najmniej 4-5 koszulek czy bluzek. Wlew jest szeroki, należny do serii XL, stosowanej przez producenta w najlepszych modelach klasycznych urządzeń parowych. Urządzenie to niestety nie posiada filtra wody, więc warto korzystać z wody destylowanej lub wody kranowej filtrowanej w dzbanku typu Brita. Nieduża waga sprawia, że nawet kilkugodzinne sesje prasowania nie będą męczące, a ręka nie będzie palić z bólu. Omawiany sprzęt jest funkcjonalny, ale też bezpieczny w codziennej eksploatacji. Funkcja strażaka odcina dopływ prądu jeżeli nie poruszasz żelazkiem przez kilka minut. Dzięki temu nie ma ryzyka przegrzania stopy i wywołania pożaru. Urządzenie zostało wykonane z solidnych tworzyw, które spełniają rygorystyczne normy.

Tefal FV2865 żelazko parowe

Stopa żelazka Tefal FV2865 jest ceramiczna i niezwykle gładka. Swobodnie przesuniesz nią w każdym kierunku, po każdym materiale. Nie ma więc większego znaczenia, jakie tkaniny prasujesz. Sporą zaletą jest również funkcja Anti drip, czyli zapobieganie wyciekom wody z otworów parowych. Nie musisz obawiać się pojawieniem się kłopotliwych plamek na prasowanych ubraniach. Otwory na wodę zostały ulokowane w taki sposób, aby zwilżać duże połacie tkanin a przez to maksymalnie skrócić czas pracy.

Specyfikacja: Tefal FV2865 Express Steam

Marka:

Tefal

Moc:

2400 W

Para podstawowa:

40 g/min

Para dodatkowa:

190 g/min

Pojemność zbiornika:

270 ml

Produkt:

Żelazko

EAN (GTIN):

3121040081952