139,00 

Żelazko Ariete Steam Iron 2200 6243

Jeśli zależy nam na skutecznym, funkcjonalnym i niedrogim urządzeniu do prasowania, to jest to model wart Twojego zainteresowania. Żelazko Ariete 6243 posiada wszystko, czego możesz oczekiwać od bazowego, ale wciąż skutecznego produktu z niższej półki cenowej. Wyrzut pary to 28g/min – nie za dużo, ale i tak umożliwia delikatne zwilżenie tkaniny i ułatwienie prasowania. Gdyby to było za mało, możesz skorzystać z dodatkowego wyrzutu w ilości 140 g/min. Produkt ma moc 2200Watt.

Ariete 6243 żelazko

Model Ariete 6243 jest prosty w obsłudze. Ma tradycyjne pokrętło do regulacji temperatury lub jego całkowitego wyłączenia oraz dedykowany przycisk w panelu rączki do wyrzutu dodatkowej pary. Drobną zmianą jest umieszczenie przycisku spryskiwacza – znajduje się on obok pierwszego przycisku do uruchamiania pary, a nie pod rączką. Jest lekkie i dobrze leży w dłoni. Długi kabel elektryczny pozwala na szeroką swobodę ruchów. Produkt posiada stopę ceramiczną – jest to najbardziej powszechne rozwiązanie stosowane w niedrogich modelach parowych. Powłoka ceramiczna daje całkiem dobry poślizg i przyzwoitą odporność na zarysowania. Delikatne wyżłobienia w stopie zapewniają dokładność i skuteczność przy wtłaczaniu pary w tkaninę. Dodatkowe funkcje takie jak blokada przeciw kapaniu czy samoczyszczenie zadbają o komfort prasowania. Bezproblemowe działanie urządzeń do prasowania w dużej mierze zależy od ilości kamienia osadzonego w ich wnętrzu. Osady wapienne z wody mogą zatkać kanaliki parowe i uniemożliwić korzystanie z pary. Dlatego bardzo ważne jest regularne ich czyszczenie. Model Ariete 6243 wyposażony jest w funkcję autoczyszczenia. Umożliwia ona skuteczne usunięcie zebranych drobinek kamienia. Warto korzystać z tej funkcjonalności chociaż raz w miesiącu, a jeśli woda w naszym kranie jest bardzo twarda, to nawet częściej.

Ariete 6243 ustawienia

Żelazko Ariete 6243 to bardzo dobre urządzenie do prasowania w atrakcyjnej cenie i dobra alternatywa dla popularnych marek dostępnych na rynku. Znacznym pozytywnym wyróżnikiem jest funkcja prasowania w pionie, co jest raczej rzadkie w produktach z niższej półki cenowej. Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytanie, jakie model kupić do 200 zł, to naszym zdaniem jest to optymalny wybór.

Specyfikacja: Ariete 6243

Marka:

Ariete

Moc:

2200 W

Para podstawowa:

28 g/min

Para dodatkowa:

140 g/min

Pojemność zbiornika:

300 ml

Produkt:

Żelazko

EAN (GTIN):

8003705114272